SuperHero

Human first program

Poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg

Wymiana danych, testy zderzeniowe, symulacje realnych sytuacji – celem Renault jest zmniejszenie liczby i skutków wypadków.

Program „Human First Program”, opracowany wspólnie z naukowcami, ekspertami i strażakami, ma jeden cel: poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg każdego dnia.

Renault i straż pożarna, nowe i wyjątkowe partnerstwo

W ramach „Human First Program” Renault nawiązało współpracę z Frères Naudet, reżyserami nagradzanych filmów dokumentalnych o 11 września, czy pożarze katedry Notre Dame, aby podkreślić i zilustrować bogatą współpracę między Grupą a zespołami ratownictwa drogowego. To wyjątkowe wydarzenie, łączące inżynierię oraz badania i rozwój na rzecz „złotej godziny”, czyli cennych minut, podczas których ratownicy robią wszystko, aby uratować ludzkie życie.

szkolenia strażaków - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

szkolenia strażaków

Jedyny producent na świecie, który włączył do swojego zespołu inżynierskiego pełnoetatowego podpułkownika straży pożarnej i regularnie współpracuje z zespołami ratownictwa drogowego – Renault w ciągu zaledwie kilku lat przeszkoliło 5000 strażaków z 19 krajów świata! W 2023 roku planowane są nowe szkolenia w Europie i Ameryce Łacińskiej.

QRescue - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

QRescue Renault: oszczędność czasu dla służb ratowniczych

Kod QR umieszczony na przedniej i tylnej szybie pojazdu, QRescue Renault, umożliwia strażakom natychmiastowy dostęp do karty technicznej uszkodzonego pojazdu przeznaczonej dla służb ratowniczych.

Dostarcza strażakom wszystkich przydatnych informacji, aby mogli skutecznie i bezpiecznie interweniować. Blisko 15 cennych minut zaoszczędzonych przy niesieniu pomocy ofiarom w złotej godzinie*.

*krytyczna godzina wypadku

Fireman Access - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

Fireman Access

Mimo że nasze akumulatory wysokonapięciowe są zaprojektowane w taki sposób, że żadne wewnętrzne przyczyny nie mogą ich uszkodzić, pożar z przyczyn zewnętrznych jest zawsze możliwy. W przypadku rozprzestrzenienia się pożaru na akumulator, wprowadzony przez Renault innowacyjny system dostępu dla strażaków Fireman Access umożliwia skierowanie strumienia węża bezpośrednio na akumulator. Czas interwencji skraca się z kilku godzin do pięciu minut!

SD Switch - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

SD Switch

Innowacyjny wyłącznik „SD Switch” natychmiast odłącza akumulator od instalacji wysokiego napięcia.

bezpieczeństwo, nowoczesne pojazdy

W ciągu 50 lat Renault przyczyniło się do 5-krotnego zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych. Aby stale poprawiać bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, eksperci z LAB (Laboratorium Wypadków i Biomechaniki) oraz 600 inżynierów i techników nieustannie wprowadzają innowacje. W sumie zgłoszono ponad 2000 patentów i opracowano szereg najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak Fireman Access lub SD Switch.

adas - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

szkolenia strażaków

Jedyny producent na świecie, który włączył do swojego zespołu inżynierskiego pełnoetatowego podpułkownika straży pożarnej i regularnie współpracuje z zespołami ratownictwa drogowego – Renault w ciągu zaledwie kilku lat przeszkoliło 5000 strażaków z 17 krajów świata! W 2023 roku planowane są nowe szkolenia w Europie i Ameryce Łacińskiej.

isofix - bezpieczeństwo pojazdów - Renault

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *