SuperHero

Nowy Renault Human 1st Vision

Renault Human 1st Vision

Renault Human 1st Vision to model, który rozpoznaje twarz, wzrost, samopoczucie kierowcy i na bieżąco monitoruje stan techniczny samochodu a to tylko początek wszystkich możliwości. Oto wizja przyszłości mobilności, która powstała w oparciu o koncept Renault Scenic Vision.

Na targach Viva Technology 2023 zadebiutował Renault Human 1st Vision, który jest pokazem możliwości zespołu Software République, czyli firm Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics i Thales w dziedzinie oprogramowania samochodowego. Pojazd jutra to kompleks aplikacji i usług, który znacznie przewyższa możliwościami smartfona, właściwie to nawet smartfon nie będzie nam już za bardzo potrzebny.

Bez kluczyka i karty dostępu

Koncept oraz jego wirtualny bliźniak umożliwiający testowanie cyfrowych rozwiązań jeszcze przed wprowadzeniem do fizycznego pojazdu został opracowany przez zespół złożony ze 100 osób w zaledwie 6 miesięcy. Przed pierwszym wejściem na pokład właściciel tworzy swój profil. Podajemy dane osobowe, wzrost a pojazd skanuje nasze dane biometryczne. Tradycyjny kluczyk zastąpi rozpoznawanie twarzy, jak w smartfonach a komputer będzie monitorował nasz puls, oddech oraz wyraz twarzy, a tym samym rozpozna czy jesteśmy w dobrej formie, a może zmęczeni lub zdenerwowani. Następnie wirtualny asystent zasugeruje odpowiednie kroki, jak odpoczynek, czy kilka głębokich oddechów.

Nie tylko nasze samopoczucie będzie pod kontrolą. Renault Human 1st Vision jest w stanie monitorować stan techniczny pojazd i w przypadku zużycia niektórych elementów zaproponuje wizytę w serwisie.

Renault Human 1st Vision - wnętrze

W Renault Human 1st Vision debiutuje aż 20 nowoczesnych rozwiązań przyszłości a twórcy obiecują, że do 2025 roku klienci będą mogli korzystać z 10 nowych produktów inspirowanych konceptem.

Przykładowe funkcje H1st Vision:

  • nowa i bezpieczna biometryczna kontrola dostępu
  • jedyne w swoim rodzaju wrażenia dźwiękowe w kabinie
  • zoptymalizowany zasięg pojazdu i ładowanie
  • monitoring i asystent stanu kierowcy i pojazdu
  • alerty predykcyjne w celu ochrony pasażerów i innych osób na drodze

Źrdódło: Renault Group, L’argus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *